niedziela, 26 października 2014

Antiparos i Tom Hanks


Co łączy tą wyspę i sławnego Toma?
 Antiparos to wysepka leżąca na morzu egejskim w archipelagu cyklady ,na połudńiowy zachód od wyspy Paros.
I wlaśnie tą małą  bo 35 kilometrową wysepkę wybrał  sławny Tom na miejsce dla swojej letniej rezydencji gdzie od 13 lat spędza regularnie wakacje i wszystkie ważne święta.


 Tom zachowuje sie tutaj dość swobodnie.
Uczestniczy w ceremoniach kośćielnych takich jak "Droga Krzyżowa",lub bierze udział w lokalnym zwyczju polegającym na przekroczeniu kanału pomiędzy wyspą Paros i Andiparos.
Można go tu spotkać swobodnie spacerującego po pięknych plażach wyspy w towarzystwie żony Rity Wilson (z pochodzeńa greczynki),uprawiającego sporty wodne , lub jedzącego pośiłek w pobliskich tawernach.
Co sprawiło że gwiazda holiwood takiego formatu wybrala mała niepozorną wysepkę?
Wyspa ta jest idealnym miejscem na spokojny odprężający wypoczynek i z łatwośćia można się poruszać łodzią po między pobliskimi wyspami, a na wyspe Paron nawet wpław.
 Jest to dosyć orginalna i malownicza wyspa.
Centralne miasto wyspy zostalo zbudowane wokół 15-sto wiecznego weneckiego zamku.
Bielone uliczki ozdobione fioletowymi i różowymi kwiatami , drzewa eukaliptusowe na glównym placu czyną to miejsce oazą spokoju i przycągają swoim swojskim klimatem.
Atrakcją wyspy są tagże jaskinie znajdujące się w miejscowośći Agios Ioannis gdzie można spotkać
najstarsze stalagmity w Europie.
Antipsaro to przedewszystkim jedno z najlepszych miejsc na uprawianie sportów wodnych takich jak nurkowanie czy spływy kajakowe .
Na zachód od Antiparos
istnieją trzy niezamieszkałe wysepki:Despotiko, Tsimintiri (między Antiparos i Despotiko) oraz Strongylo . Te małe wysepki to najważniejsze centra kultury Cyklad. Zostały nalezione tu "archeologiczne perły" które można dziś podziwiać na wystawie w Muzeum Archeologicznym na wyspie Paros.

Więc jak widać nie bez powodu sławny Ton pokochał tą wyspę.
Andiparos to magiczne, malownicze miejsce o swojskim klimacie i bogatej histori,które  sprawia że możemy gościć gwiazde tak wielkiego formatu Jak Tom Hanks

Klikając w link wspomagasz autora  best Corfu hotels


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz