poniedziałek, 10 lipca 2017

Najpiękniejsze plaże na morzu Jońskim

Moim skromnym zdaniem wyspy na morzu Jońskim są najpiękniejsze z całej Grecji .Wyspy takie jak Lefkada , Corfu , Zakintos , Itaka ,Paxi czy Kefalonia skradły moje serce. Te wyspy to takie europejskie Karaiby, morze jest tu bardziej niebieskie a plaże najpiękniejsze z całej Grecji. A oto kilka plaż które gorąco polecam.
Porto Katsiki Lefkada
Położona na wyspie Lefkada plaża Porto Kastsiki (w wolnym tłumaczeniu  kozi port)została uznana za trzecią najpiękniejszą plaże świata. I nic dziwnego bo zachwyca swoją błękitną wodą i cudownie miękkim białym piaskiem .Plaże tą otaczają strome jasne klify a dostać się na nią można idąc w dół małymi schodkami wydrążonymi z skale.

Navagio ZakintosPlaża Navagio na wyspie Zakintos należy to pierwszej dziesiątki najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie (pogrążona w kryzysie Grecja rozważa sprzedaż plaży w prywatne ręce ). Plaża ta jest także nazywana "zatoką wraku" gdyż słynie z wyrzuconego na brzeg wraku perskiego statku handlującego niegdyś nie legalnym haszyszem. Dostać się na nią można wyłącznie drogą morską.
Kefalonia Myrtos
To następna przepiękna plaża, tym razem położona na wyspie Kefalonia . Plażę Myrtos mogliśmy zobaczyć w filmie
"Mandolina Kapitana Corelli ". Plaża Myrtos jest również otoczona wysokim marmurowym klifem z którego zozciąga ję przepiekny widok na plaże.
Paradise Corfu.


Plaża Paradise jest piękną piaszczystą plażą położoną na wyspie Corfu w okręgu Paleokastritsa . To piękna plaża z białym piaskiem i lazurowym kolorem morskiej wody .Na plaże tą można się dostać wyłącznie od strony morza
Egremni Lefkada


Egremni jest następna piękna plażą na  wyspie Lefkada i moim zdaniem najbardziej przypomina Karaibską plaże. Lefkada w wolnym tłumaczeniu oznacza białe lub bielone a ta plaza jest chyba najbielsza ze wszystkich Greckich plaż .Dostać się na plaze można od stony londu ale jest to niebezpieczne gdyż schody są bardzo strome a klif otaczający plaże dość wysoki .
Avlaki Corfu


Avlaki jest dosyć małą plażą położoną nie daleko miejscowości Kassiopi na wyspie Corfu. Plaża Avlaki jest wysypana drobnym białym żwirkiem i otoczona zielonymi wzgórzami. Cześć plaży to prywatna plaża hotelu Bella Mare ale większość jest dostępna dla turystów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz