poniedziałek, 10 lipca 2017

Najpiękniejsze plaże na morzu Jońskim

Moim skromnym zdaniem wyspy na morzu Jońskim są najpiękniejsze z całej Grecji .Wyspy takie jak Lefkada , Corfu , Zakintos , Itaka ,Paxi czy Kefalonia skradły moje serce , te wyspy to takie europejskie Karaiby , morze jest tu bardziej niebieskie a plaże najpiękniejsze z całej Grecji. A oto kilka plaż które gorąco polecam.
Porto Katsiki Lefkada
Położona na wyspie Lefkada plaża Porto Kastsiki (w wolnym tłumaczeniu  kozi port)została uznana za trzecią najpiękniejszą plaże świata. I nic dziwnego bo zachwyca swoją błękitną wodą i cudownie miękkim białym piaskiem .Plaże tą otaczają strome jasne klify a dostać się na nią można idąc w dół małymi schodkami wydrążonymi z skale.

Navagio ZakintosPlaża Navagio na wyspie Zakintos należy to pierwszej dziesiątki najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie (pogrążona w kryzysie Grecja rozważa sprzedaż plaży w prywatne ręce ). Plaża ta jest także nazywana "zatoką wraku" gdyż słynie z wyrzuconego na brzeg wraku perskiego statku handlującego niegdyś nie legalnym haszyszem . Dostać się na nią można wyłącznie drogą morską.
Kefalonia MyrtosTo następna przepiękna plaża tym razem położona na wyspie Kefalonia . Plażę Myrtos mogliśmy zobaczyć w filmie
"Mandolina Kapitana Corelli ". Plaża Myrtos jest również otoczona wysokim marmurowym klifem z którego zozciąga ję przepiekny widok na plaże.
Paradise Corfu.


Plaża Paradise jest piękną piaszczystą plażą położoną na wyspie Corfu w okręgu Paleokastritsa . To piękna plaża z białym piaskiem i lazurowym kolorem morskiej wody .Na plaże tą można się dostać wyłącznie od strony morza
.Egremni Lefkada


Egremni jest następna piękna plażą na  wyspie Lefkada i moim zdaniem najbardziej przypomina Karaibską plaże. Lefkada w wolnym tłumaczeniu oznacza białe lub bielone a ta plaza jest chyba najbielsza ze wszystkich Greckich plaż .Dostać się na plaze można od stony londu ale jest to niebezpieczne gdyż schody są bardzo strome a klif otaczający plaże dość wysoki .
Avlaki Corfu


Avlaki jest dosyć małą plażą położoną nie daleko miejscowości Kassiopi na wyspie Corfu. Plaża Avlaki jest wysypana drobnym białym żwirkiem i otoczona zielonymi wzgórzami. Cześć plaży to prywatna plaża hotelu Bella Mare ale większość jest dostępna dla turystów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz