środa, 18 listopada 2015

Co powinnismy wziąć pod uwagę wybierajac się na wczasy do Grecji ?

Greckie wyspy są dosyć różne pod wieloma względami takimi jak krajobraz , ceny , atrakcje turystyczne czy standard usług . W Grecji można znałeś coś dla każdego ale trzeba wiedzieć gdzie szukać , oto kilka wskazówek .


Jeśli jesteśmy wielbicielami lexusów i pierwszej klasy .

Pierwszą taką wyspą jest Santorini , duża wulkaniczna wyspa na morzu śródziemnym   .
Santorini co roku odwiedzają tłumy turystów , wśród nich  znajduje się liczne grono bogatych gwiazd Hollywood i twarzy z pierwszych stron gazet . Santorini to bardzo luksusowa wyspa i ceny sa tu dostosowane do standardu jest drogo a co gorsza nie ma ładnych plaż ,  za to nadrabia widokiem zapierającym dech w piersiach . Do tej samej kategorii można zaliczyć Mykonos


Rodzinne wakacje lub podróż poślubna .

Do tej kategorii zaliczyła bym   wyspy morza Jońskiego , przede wszystkim Lefkada , Corfu , Zakintos , Kiefalonia . Te wyspy wyróżniają się przede wszystkim najpiękniejszymi plażami , błękitnym morzem i wieloma turystycznymi atrakcjami .Jeśli chodzi o zakwaterowanie to można to znaleźć hotel o różnym standardzie , od luksusowych po malownicze skromne pokoje w t.z studiach , na każdą kieszeń .Jeśli jesteś odkrywcą z plecakiem .Aegina to mała wysepka w zatoce Sarońskiej , nie daleko od Aten .Agina to ciekawa wyspa z wieloma atrakcjami i historycznymi budowlami , ale niestety standardy są tutaj o wiele zaniżone  niż w innych częściach Grecji ale i ceny są dużo niższe . Można tu znaleźć tani hotel   a i w restauracjach nie jest zbyt drogo ale na luksusy lepiej nie liczyć. Do tej samej kategorii można zaliczy Ikarie czy Kos .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz