poniedziałek, 1 lutego 2016

Dlaczego sławni ludzie odwiedzają Grecje ?


 Na pewno dużą role grają tu piękne widoki ciepłe morze i fakt że zawsze świeci słońce . Ze względu na tragiczną ekonomiczną sytuacje tego kraju Grecja zaczęła wyprzedawać małe wyspy i Cyklady w ręce prywatnych inwestorów .

Takim pierwszym inwestorem był znany rosyjski "biznesmen" Dmitry Rybolovlev  który zakupił sławny Skorpios , był to wspaniały wybór , morze Jońskie , przepiękne plaże , niesamowite widoki i w otoczeniu jednych z najpiękniejszych greckich wysp Lefkady i Corfu . Z relacji znajomych którzy mieszkają na wyspie wiem ze Rybolovlev jest lubianą i poważaną personą , znacznie poprawił popularność wyspy przyczynił się tym samym do rozwoju turystyki  .Zakupił również dla policji  Lewada super nowoczesna łódź patrolową , niestety na darmo gdyż policja z wyspy nie posiada odpowiednich środków na zakup benzyny , i gdy sławny biznesmen poprosił o zaprezentowanie łodzi na morzu , wszyscy pracownicy zgodnie  złożyli  sie na zakup paliwa. No cóż wstyd !!! .

Innymi bardzo sławnymi ludzi kochającymi Grecja są  Angelina Jolie i  Brad Pitt , sa bardzo częstymi gośćmi na wyspie Santorini posiadają swoja wille , gdzie prawie co roku spędzają letnie wakacje . Ale w tym roku postanowili pójść o krok dalej zakupić swoja prywatną wyspę o nazwie  Gaia znajdująca się również morzu na morzu Jońskim .Cena takiej przyjemności to 4.7 miliona dolarów , no cóż stać ich na to . Oczywiście Angelina i Brad nie są skłoni do bratania się ze zwykłymi ludźmi , jak tylko mogą chronią swoją prywatność.

Osobą najbardziej popularną i najbardziej lubianą jest tutaj sławny Tom Hanks . Żona Toma Rita z pochodzenia greczynka rozmiłowała w Tonie miłość do Grecji . Sławny aktor wraz z zona osiedlił się na małej wysepce Andiparos położonej na morzu śródziemnym na przeciw większej wyspy Paros . Tom czuje się tu zupełnie na luzie , można go spotkać spacerującego po mieście , uprawiającego sporty wodne , lub jedzącego posiłek w zwyczajnej w świecie tawernie .Sławny aktor udziela się również  w obrzędach kościelnych takich jak droga krzyżowa , lub w lokalnych zawodach polegających na przepłynięciu z wyspy Paros na Andiparos.  Z relacji mieszkańców wyspy słyszałam ze sprawia wrażenie  sympatycznego zwykłego faceta .

Wielbicieli tego pięknego kraju  nie brakuje wśród wielkich  sław  np. Sarah Jessica Parker pokochała wyspę Kiefalonia gdzie często spędza wakacje , przystojny Gerard Butler w wywiadach często powtarza że Grecja jest najpiękniejszym krajem na świecie , często odwiedza Santorini i rozważa kupno domu  na tej wyspie .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz