środa, 16 marca 2016

Greckie wyspy znane z dużego ekranu

Korzystając z okazji że znana nam wszystkim Angelina Jolie odwiedziła po raz kolejny nasze skromne progi ,postanowiłam napisać o greckich wyspach które posłużyły jak tło do znanych filmów .


Skopelos i Skiathos

Są to nie duże wyspy położone na Morzu Egejskim wchodzące w skład Archipelagu Sporady. Τo tutaj w 2008 roku piękna Sofie  wyśpiewywała "Lay all your love on me" podczas kręcenia rewelacyjnego musicalu "Mamma Mia". I od tej pory świat zwariował na punkcie tych nie dużych zielonych wysepek. Dodatkowo ten  mały kościółek na wyspie Skopelos który posłużył jako sceneria do nakręcenia sceny ślubu Sofie z jej greckim narzeczonym stał się najmodniejszym miejscem do zawarcia związku małżeńskiego. Te wyspy oczarowały takie gwiazdy jak Goldie Hawn, Kurt Russell , Robert De Niro , John Travolta ,Meryl Streep.


Santorini

Santorini to chyba najbardziej znana biało-niebieska wyspa położona na Morzu Egejskim tworząca wraz z innymi wyspami archipelag Cyklady. Tu wszystko jest wspaniałe i pierwszego  gatunku i słynie przede wszystkim z zapierających dech w piersiach widoków jak również z luksusowych hoteli i restauracji.  Santorini posłużyła także jako sceneria  do znanych filmów takich jak Lara Croft -The Cradle of Life (2001) , Summer Lovers (1982 ) ,Santorini Blue , The Sisterhood of the Travelling Pants (2005). Tą wyspę uwielbiają gwiazdy dużego ekranu takie jak  Angelina Joile , Brad Pit ,Shakira , Gerald Butler, Michael Jordan .


Mykonos

 Następną wyspą o wysokim standardzie jest Mykonos.Wyspa ta również jest  położona na  Morzu Egejskim w archipelagu Cyklady.Wyspa ta słynie przede wszystkim z życia nocnego. Tu życie zaczyna się po pół nocy a zabawa trwa do białego rana . Luksusowe hotele , najlepsze nocne kluby , kawiarnie i restauracje to wizytówka tej wyspy. Mykonos także posłużył jak tło do znanych  filmu takich jak  The Bourne Identity (2002) czy Kings of Mykonos (2010).A która ze znanych postaci uwielbia tą wyspę ? Sophia Vergara , Russell Crowe,Johnny Depp,  Robert De Niro , Madonna ,John Bon Jovi i wele innych gwiazd dużego ekranu .


Korfu

Corfu jest zieloną wyspą położoną na Morzu Jońskim .Tutaj także można spotkać najwyższej  klasy hotele i restauracje, ale Corfu ma w sobie coś więcej niż komercyjny luksus.Tutaj widać wkład Cesarzowej Siisi która starała się uczynić wyspę kulturalną mekką  Europy . Corfu posłużyło jako tło do filmu "For Your Eyes Only" ( jedna z  część przygód agenta 007 z 1981roku). Corfu uwielbiają Sarah Jessica Parker , Bruce Willis, Leonardo Di Caprio, Więcej o filmie i innych romantycznych miejscach na wyspie Corfu


Kreta
Kreta  położona na Morzu Śródziemnym jest największą z Greckich wysp. Mistyczna Kreta od zawsze interesowała ludzi sztuki i kultury. I właśnie tu  w  1964 został nakręcony jeden z klasyków kina , znany wszystkim "Grek Zorba" .To właśnie tutaj Anthony Quinn  tańczył w rytm muzyki skomponowanej przez jednego z najwybitniejszych greckich muzyków Mikisa Theodorakisa .Kreta ma swój niepowtarzalny  klimat który posłużyła również jako tło do filmu The Two Faces of January. A kto z tych "wielkich ludzi " uwielbia Kretę ?deklarują się  Christiano Ronaldo i Irina Shayk ,Jeniffer Lopez , Madonna .

Kiefalonia
Niesamowita  Kiefalonia leży na morzu Jońskim , i słynie przede wszystkim z pięknych plaż i tym ze w 2001 roku  stała się scenerią do nakręcenia pięknego romansu po tytułem 'Mandolina Kapitana Corelli ". Ja osobiście uwielbiam tak samo wyspę jak i film . Piękna historia w pięknej scenerii  , nic dodać nic ująć. Kiefalonia ma także wielu innych wielbicieli i to bardzo znanych, nalezą do nich bez apelacyjnie Sarah Jessica Parker, Madonna, Bruce Willis.

Klikając w link wspomagasz autora hotel Corfu2 komentarze:

  1. Witam.
    W zestawieniu nie znalazłam wyspy Rodos, dlatego pozwalam sobie dodać link, z filmami, które zostały nakręcone na Wyspie Słońca. https://wysparodos.blogspot.gr/2015/03/rodos-w-obiektywie.html Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest jeszcze kilka dobrych filmów nakręconych w Grecji , Kusturica też kręcił tu jeden dobry film ,napisze jeszcze jeden tego typu artykuł

    OdpowiedzUsuń