poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Polacy w Świecie odc 38 dopowiedzenie i sprostowanie


Miałam przyjemność wziąć udział w 38 odcinku programu Polacy w Świecie. Niestety po obejrzeniu odcinka odczuwam niedosyt i  jestem troche zawiedziona. Mówiłam o bardzo ważnych aspektach życia w Grecji , których nie uwzględniono w programie. Może z powodu poprawności politycznej ? może zjadła mnie trema ?, a może po prostu z przyczyn technicznych?....) teraz to już nie ważne. Ale postanowiłam pójść za ciosem i trochę dopowiedzieć i co nieco sprostować


Zacznijmy od tego tajemniczego budynku, a jest to miejsce w którym  rozegrała się najbardziej popularna  Grecka komedia. Kto żyje w Grecji  na pewno zna perypetię Andonisa i Eleni z filmu "I de gini na fovite ton andra" co w wolnym tłumaczeniu znaczy "kobieta powinna bać się mężczyzny". W Grecji jest  tradycją podczas ceremonii ślubnej kiedy Papas (ksiądz) wypowiada te właśnie słowa i gdy w tej właśnie chwili  panna młoda nadepnie swojego męża  będzie to oznaką że to ona będzie rządzić w domu. I tak się właśnie dzieje w większości greckich domów, tu rządzą kobiety !!!  i są to rządy twardej ręki. Większość Greków to straszni pantoflarze!!! mimo że na zewnątrz udają chojraków to w domu siedzą cichutko i robią to co żona każe. Mówię od razu że w moim domu panuje związek partnerski, mam szacunek dla mojego męża i dlatego nigdy bym nie zrobiła z niego pantoflarza. Po za tym gustuje w mężczyznach o silnej osobowości i taki miękki ustępujący facet to nie dla mnie, szybko by mi się znudził.

Gdy nagrywaliśmy materiał był dokładnie piątek 13-tego. Więc zapytano się mnie o to czy Grecy są przesądni ? Tylko przesądni ? Grecy na przesądach robią niezły biznes!!! Te wszystkie niebieskie breloczki które sprzedawane są turystą  to amulety do odczyniania tak zwanego  złego oka , i każda starsza greczynka zna rytuał odczyniania uroków. W prawdzie dla Greków najgorszy dzień to wtorek 13-tego ze względu na datę upadku Cesarstwa Bizantyjskiego ale trzynastka zawsze źle się kojarzy.

 O pracy pozycjonera stron internetowych powiedziano tylko tyle że "Polega na tym aby dana strona wyszła na jak najwięcej słów kluczowych, i na jak  najwyższą pozycję w google. Z góry uznano za nude i w zasadzie na tym koniec. A to nie do końca tak jest , moja praca czasem przypomina pracę maklera giełdowego, odpowiadam za strony klientów , a google co jakiś czas wypuszcza kolejny algorytm aby popsuć nam szyki. I jak pewnego ranka się obudziłam i zobaczyłam ze dostałam kare 30 pozycji do tyłu, a był to środek sezonu, po prostu dostałam zawału serca !!! . Po za tym moja praca ma też dobre strony , mogę procować kiedy zechcę i gdzie zechcę , i wiele razy brałam laptop na plaże w poszukiwaniu natchnienia dla moich artykułów a w mojej pracy to tekst jest królem!!! tak jak to mówił Bill Gates content is king ! Co jeszcze mi się podoba w mojej pracy ? to to że rozmawiam z ludźmi z całego świata ! 

 Po obejrzeniu programu moi znajomi głównie pytali się o to czego ja uczę mojego Greckiego męża ? No tak w programie zapytano się Kosty jakie zna słowa po Polsku? w odpowiedzi usłyszeliśmy "dzień dobry, piwo, wino". Otusz to nie prawda!!! Konstandinos zna wiele słów po Polsku  i przede wszystkim powitał ekipę Polsatu słowami z filmu Kiler-ów dwóch "Ja kochać Polanda" i pokazał im Wiedźmina 2 w polskiej wersji. No i słów był dużo więcej i przede wszystkim "kocham cię moja malutka" no tu może uznano to za podtekst erotyczny, kto wie ? 

Sądzie że tego typu programy są ciekawe i pokazują nas Polaków w jak najlepszym świetle. To co było chyba dla mnie w tym wszystkim najważniejsze to to że zadzwoniła do mnie moja mama bardzo podekscytowana  i powiedziała mi że jest ze mnie dumna !!! więc chyba się opłacało wsiąść udział w programie.....?

Klikając w link wspomagasz autora http://www.belmare.gr/

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny tekst, fajnie, ze sprostowalas to co ten beznadziejny program opisał.

    OdpowiedzUsuń