niedziela, 11 marca 2018

Moje ulubione Greckie plaże


Nie będę próbowała robić rankingu najpiękniejszych greckich plaż, od  takich rankingów internet jest wypełniony aż po brzegi i chyba nie potrzeba następnego Top best beaches. To będzie raczej przedstawienie plaż które lubię i tych które wywarły na mnie wrażenie. 

Plaża która wywarła na mnie ogromne wrażenie to znajdująca się na wyspie Lefkada plaża Egremni .  Na ta piękna plażę można dostać się od strony lądu ale  jest to dosyć niebezpieczna wędrówka po bardzo stromych schodkach lub od strony morza . Ja miałam tę przyjemność po raz pierwszy widzieć Egremni od strony morza. Ta plaża swoim pięknem  z powodzenie dorównuje Karaibskim plażą. Jedwabisty biały piasek, lazurowy błękit wody, otoczona jasnym wysokim  klifem stanowi najpiękniejszy zakątek wyspy. Egremni jest duża i nie jest zatłoczona, nie ma tu beach bar-ów ani wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego, co dla mnie jako człowieka natury ma duży plus!


Jedną z moich ulubionych plaż jest położona jakieś pół godziny od mojego domu w Atenach plaża Varkiza . Varkiza jest skalistą ale dosyć specyficzną plażą. Wygląda jak by była  porozdzielana na  mniejsze skaliste  baseny wydrążone w skałach, a każda plaza jest wysypana jasnym żwirkiem . Zykle nie na tu tłoku (jak na plaże w Atenach ) i każdy może czuć się jak właściciel małego basenu.
Myrthos jest bardzo znaną dużą piaszczysta plaża położoną na wyspie Kefalonia . Tej plaży chyba nie trzeba nikomu reklamować , Myrthos jest niesamowita !!! Co ciekawe jak na  tak popularną plaże nie jest w ogóle zorganizowana , także trzeba zaopatrzyć się w wodę i jakąś przekąskę gdyż w pobliżu plaży nie znajdują się żadne sklepy ani beach-bary, plaża jest w 100 procentach naturalna nie przekształcona w dochodowy kurort.Loutraki to miejscowość położona 80 km od Aten. Ta mała miejscowość słynie z pięknej plaży i bardzo czystej wody oznaczonej niebieską flaga , oznaczeniem które przyznaje się tylko  plażą o bardzo czystej wodzie. Wzdłuż plaży biegnie deptak przy którym jest ulokowany ciąg kafeterii i restauracji, Loutraki to wspaniale miejsce na niedzielny wypad .

Następną plażą która uwielbiam jest Avlaki . Tą plażę lubię z prywatnych powodów. Avlaki jest położona na wyspie Korfu w okręgu Kassiopi. Avlaki to mała plaza w kształcie pól księżyca wysypana drobniutkim żwirkiem i także oznaczona symbolem niebieskiej flagi ze względu na krystalicznie czysta wodę .Avlaki jest bardzo romantyczną plażą, przy brzegu której znajduje się pomost z którego można podziwiać wspaniałe widoki na zielone wzgórza Korfu albo jak kto woli gwiazdy w piękną letnią noc .

    


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz