środa, 11 grudnia 2013

Lefkada

Położona  na morzu jońskim wyspa Lefkada jest bez wątpienia wyspą słynącą z najpiękniejszych
plaż .Nie tylko zwykli turyści doceniają piękno tej wyspy ale równiesz  międzynarodowi krytycy uznali plaże Porto Katsiki jedna z sześćiu najpiękniejszych plaż świata.


Nie bez powodu gdyż lazurowy kolor morskiej wody połączony z jedwabistym białym piaskiem tworza tu niesamowitą całość.Nie tylko Porto Katsiki  ale i plaża Egremni zasługuje tu na uznanie ,równie piękna lecz otoczona wysokim  jasnym clifem nieco

schowana , można do niej dotrzeć  od strony morza lub od strony lądu (ale trzeba pokonać wiele  stromych schodów , co nie jest bezpieczne )
Osobiście wole wyspy jońskie gdysz charakteryzuje je bujna roślinnośc ,co ze względu na śilne slońce , wysoką temperature nie jest w grecji często spotykane .
Na szczególną uwagę zasługuje tu Nidri, porośnięty bujną roślinnośćią port aż kuśi żeby pożeglować.
  Wyspa jest dobrze zorganizowana wyspiarze zadbali by turystą nie zabrakło atrakcji, jedną z nich jest tur po pobliskich wyspach takich jak Itaka czy Kiefalonia .

Jest to napewno wyjątkowa wyspa jej wyjątkowości dodaje fakt że znany  niemiecki archeolog Wilhelm Dörpfeld przeprowadzajac szereg badań odkrył że o Lefkadzie  a nie o Itaki wspominal Homer w swojej "Odysei" . Faktem jest że Homer wspominał o wielkich połaciach ziemi króla Odyseusza a Itaka jest maleńką wyspą, następnym nie zbitym dowodem jest to ze według autora na wyspe można było dojść pieszo, a takie położenie ma tylko  wyspa Lefada, gdysz jest połączona z lądem mostem.

1 komentarz: